Błonnik konopny – co warto o nim wiedzieć?
Znasz już nasz Konopne Paluchy Mocy? Bardzo się cieszymy! Dziś zdradzimy, dlaczego ten wyjątkowy przysmak stworzyliśmy właśnie na bazie konopi. Bo że to nie jest przypadkowy wybór, to – jeśli choć trochę nas znasz – chyba już wiesz? 🙂 Nie znasz jeszcze smaku naszych Paluchów? Śmiało, nie opieraj się dłużej temu, co pyszne i zdrowe 🙂
Korzyści zdrowotne błonnika konopnego
Jedną z najważniejszych zalet naszych Paluchów Mocy jest wysoka zawartość błonnika pokarmowego, który, jak doskonale wiesz – jeśli czytasz nasze wpisy i interesujesz się zdrowym stylem życia – nie tylko usprawnia pracę jelit, ale warunkuje prawidłowy przebieg procesów metabolicznych, w tym metabolizm cukrów i tłuszczów. Dlaczego sięgamy akurat po konopie? Jakie korzyści dla zdrowia ma błonnik konopny?
Pozyskiwany z nasion konopi siewnej błonnik zawiera trudnobrzmiące (darujemy i sobie, i tobie nazwy, które i tak z głowy wyfruną), ale bardzo ważne dla optymalnego funkcjonowania ludzkiego organizmu składniki, które – co szczególnie ważne – są i łatwe do przyswojenia, i mają silny potencjał przeciwutleniający. Nie sztuką jest mieć produkt o wysokiej wartości odżywczej, który jest trudny do przyswojenia dla ludzkiego organizmu. Zjedzenie sztabki złota raczej nas nie odżywi 😉
Błonnik konopny:
- wspiera pracę jelit,
- usprawnia pasaż jelitowy,
- zapobiega zaparciom i pomaga się z nimi uporać,
- sprzyja utrzymaniu prawidłowej masy ciała,
- pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów,
- obniża poziom złego cholesterolu,
- sprzyja normalizacji ciśnienia tętniczego krwi,
- ogranicza stany zapalne.
Ale nasze Konopne Paluchy Mocy to dużo więcej niż cenny błonnik. Równie cenne jest konopne białko i tłuszcze, w które obfitują ziarna konopi.
Białko konopne zawiera wszystkie 20 aminokwasów egzogennych, czyli tych, których organizm nie potrafi wytworzyć samodzielnie, a są mu niezbędne do obsługi procesów życiowych. Naszym zadaniem jest mu je dostarczyć w diecie.
Cennym składnikiem ziaren konopi są też kwasy tłuszczowe omega‑3, omega‑6 i omega‑9, które mają silnie kardioprotekcyjne działanie — zapobiegają zawałom mięśnia sercowego i udarom mózgu.
Zastosowanie błonnika konopnego
Jak spożywać błonnik konopny?
Najsmaczniejszą jego wersją są – jak jednogłośnie stwierdziliśmy w naszym Zespole 😉 – nasze Konopne Paluchy Mocy! A nam zaufać możecie! 🙂
Można inaczej? Można, tylko po co? To, rzecz jasna, żarcik.
Błonnik konopny można z powiedzeniem wykorzystać jako dodatek do owsianki, jogurtu, musli, zup, koktajli, past czy jajecznicy, a także sałatki.
Wartości odżywcze błonnika konopnego
Oprócz wysokoodżywczego białka i najlepszych rodzajów tłuszczów, czyli kwasów tłuszczowych omega‑3, omega‑6 i omega‑9, w ziarnach konopi jest szereg przeciwutleniaczy na czele ze strażniczką młodości, czyli witaminą E, jak Ewa – nasza Prezeska i Główna Kreatorka Smaków 🙂 Są w nich również składniki mineralne, takie jak fosfor, żelazo, magnez, mangan, cynk i miedź.
Nam Ewa imponuje siłą i witalnością, energią i optymizmem, wiarą w siebie i w ludzi. Ta siła nie bierze się znikąd. Ona wie, co je i wie, co chce nam zaoferować!
Zapraszamy na zakupy! Smacznego 🙂